Firma EC Test Systems z przyjemnością informuje, że w ofercie naszego partnera, światowego lidera w dziedzinie szybkiej rejestracji obrazu, firmy Vision Research pojawiły się dwie nowe kamery – Phantom v310 i Phantom v640.
Zalety systemów pomiarowych bazujących na analizach informacji wizyjnej są coraz bardziej doceniane przez inżynierów i naukowców.
Wszędzie tam, gdzie zachodzą procesy szybkie i krótkotrwałe kamery pomagają w ich dokładnym prześledzeniu.
Kamery szybkie nie są jednak wyłącznie urządzeniami, które pozwalają zobaczyć dane zjawisko w zwolnionym tempie. Uzupełnione o specjalistyczne oprogramowanie stanowią potężne urządzenia pomiarowe dające informacje o przemieszczeniach, prędkościach i przyspieszeniach.
W wielu aplikacjach spotykanych w centrach badawczo-rozwojowych, instytutach badawczych i na uniwersytetach technicznych są często jedynymi urządzeniami jakie mogą zagwarantować realizację pomiaru. Wystarczy tutaj wspomnieć o crash testach w przemyśle motoryzacyjnym, pomiarach prędkości fali uderzeniowej w przemyśle militarnym, czy wielu rodzajach badań materiałowych prowadzonych na większości wyższych uczelni technicznych.
Wraz z premierą w styczniu zeszłego roku kamery Phantom v12 (obecnie Phantom v12.1) firmie Vision Research udało się wykonać kolejny krok milowy w rozwoju szybkiej fotografii – na rynku pojawiła się szybka kamera cyfrowa zdolna zarejestrować 1 000 000 klatek w ciągu sekundy!
Firma Vision Research od początku swego istnienia konsekwentnie realizuje politykę bycia niekwestionowanym liderem na rynku szybkiej fotografii cyfrowej.
Jednym z podstawowych jej założeń jest ustawiczne dążenie do pokonywania kolejnych barier i stały rozwój produktów.
Marzec 2009 roku to kolejne kroki w rozwoju szybkiej fotografii cyfrowej związane z premierą dwóch nowych kamer Phantoma v640 oraz Phantoma v310.
Użytkownicy kamer firmy Vision Research z pewnością zauważą, że wraz z pojawieniem się nowych Phantom’ów zmieniło się nieco nazewnictwo.
Od tej chwili nazwa kamery jest nieco bardziej powiązane z parametrami technicznymi urządzenia.
Pierwsza cyfra w nazwie kamery od tego momentu będzie oznaczać przepustowość (throughput) mierzoną w gigapikselach na sekundę, a druga rozdzielczość sensora w megapikselach.
Przykładowo rozszyfrowując nazwę v640 mamy kamerę o rozdzielczości 4 megapikseli i przepustowości 6 gigapikseli na sekundę.
Obydwa nowe Phantomy mają występują również w wersjach z możliwością obsługi magazynu pamięci nielotnej Phantom CineMag.
Phantom CineMag umożliwia bieżące zapisywanie rejestrowanych sekwencji do nieulotnej pamięci. Możliwe jest również rejestrowanie zjawisk z dowolnymi prędkościami do wbudowanej pamięci wewnętrznej kamery, a następnie przesyłanie ich w sposób automatyczny lub manualny z dużą prędkością do CineMaga. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na przesłanie danych z kamery do komputera. Gwarantuje także zwiększenie bezpieczeństwa naszych danych.
Ze specyfikacjami obu kamer mogą zapoznać się Państwo klikając na poniższe linki:
– Phantom v640
– Phantom v310