Pomimo szybkiego rozwoju technik spawalniczych oraz wykorzystywania nowoczesnego sprzętu, nadal podstawowym problemem podczas procesu spawania jest zagrożenie związane z promieniowaniem optycznym. Skutecznie utrudnia ono, a w wielu przypadkach uniemożliwia obserwację zachodzących procesów, w wyniku czego spawanie jest często nieefektywne.
Dzięki oświetleniu laserowemu firmy Cavitar, możliwe jest „wygaszenie” promieniowania poprzez eliminację światła termicznego z obiektu. Można zatem obserwować proces tak, jakby był zimny.
Metoda ta umożliwia profesjonalistom przeprowadzanie częstszych pomiarów prewencyjnych, pozwalających na wykrycie pierwszych symptomów zbliżającej się awarii elektrycznej/ mechanicznej, która może prowadzić do utraty energii lub co gorsza, przestoju krytycznych systemów.
Cavitar oferuje unikalne rozwiązanie oświetlenia laserem diodowym do precyzyjnego i ciągłego monitorowania procesów przemysłowych w czasie rzeczywistym, poprawiając jakość, produktywność i bezpieczeństwo procesu.
W połączeniu z kamerami szybkim Phantom, oświetlenie laserowe umożliwia niespotykane dotychczas spojrzenie na procesy spawalnicze dla celów badawczych i rozwojowych.
Zapisz się na bezpłatny webinar, prowadzony przez Radosława Pilarskiego, Specjalistę ds. Kamer Szybkich, w trakcie którego:
- Poznasz zasadę działania diodowego oświetlenia laserowego
- Zobaczysz proces spawania, jak nigdy wcześniej
- Dowiesz się jak możesz monitorować spawanie w czasie rzeczywistym
- Oświetlenie laserowe Cavilux – zasada działania
- Kamery spawalnicze Cavitar – prosty sposób na obserwację spawania
- Lasery Cavilux oraz kamery Phantom do ultraszybkich rejestracji
- Przykłady rejestracji
- Dyskusja
- Radosław Pilarski [Specjalista ds. Kamer Szybkich]
w webinarium
w języku polskim
dla uczestników