Przedstawiamy zestawienie najciekawszych i najchętniej czytanych newsów z 2024 roku!
Dziękujemy, że byliście z nami przez cały rok i zapraszamy do śledzenia naszych aktualności
również w nadchodzącym 2025 roku!
Analiza uderzeń w balistyce: Cyfrowa korelacja obrazu z kamerą szybką Phantom VEO 1310
Technologia laserowa Polytec QTec® – nowa odsłona wibrometrii
Sonda akustyczna Microflown – najnowocześniejsza technologia łącząca trwałość z wyjątkową wydajnością
Zrealizowaliśmy 26 webinarów, w których udział wzięło ponad 500 uczestników!
Największym zainteresowaniem cieszyły się webinary:
Więcej webinarów z zakresu drgań, akustyki, termowizji, szybkich kamer oraz oprogramowania CAE można zobaczyć tutaj!
W 2024 roku zorganizowaliśmy warsztaty stacjonarne oraz seminaria.
W spotkaniach uczestniczyło ponad 150 osób!!!
Warsztaty:
- Systemy do przeprowadzania testów wibracyjnych, badań Squeak & Rattle oraz dynamiki strukturalnej
- Jak wykonywać pomiary kamerami termowizyjnymi oraz kamerami szybkimi do zastosowań R&D? – Warszawa oraz Gdynia
- Możliwości pomiarowe w oparciu o metodę DIC
Konferencje i seminaria:
Miesiąc ten znany jest z różnych atrakcji cenowych, EC TEST Systems również dopadł szał obniżek – sprawdź ile możesz zaoszczędzić podczas Cyber Week The Modal Shop oraz Black Weeks HIKMICRO!!!
W tym wydaniu zobaczysz również przegląd nowości i inspiracji technologicznych
z obszaru drgań, akustyki, termowizji, systemów GPS/INS!
Kup wybrane kamery termowizyjne HIKMICRO
w wyjątkowych cenach. Odkryj szeroki wybór urządzeń,
które zapewnią precyzyjne pomiary i niezawodność
w codziennej pracy.
Cyfrowy akcelerometr ICP z wyjściem USB teraz
w wyjątkowej cenie. Poznaj uniwersalne rozwiązanie,
które umożliwia przeprowadzanie zaawansowanych analiz wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz.
Większość odgłosów zwierząt znajduje się poza naszym zasięgiem słuchu, co utrudnia ich badanie. Jednak za pomocą przenośnego wibrometru firmy Polytec, VibroGo, naukowcy mogą ożywić te ukryte dźwięki. Ta niezwykła możliwość została zaprezentowana w serialu dokumentalnym “Secret World of Sound” z Davidem Attenborough.
Nowy obiektyw pozwala na błyskawiczne przełączanie między szerokim (42°) a standardowym (24°) polem widzenia. To idealne rozwiązanie dla precyzyjnych inspekcji i szybkich decyzji. Kompatybilny z kamerami FLIR serii T5xx, T8xx, E76, E86, E96 i Axxx.
Aktualizacja przynosi ulepszenia, które jeszcze lepiej wspierają pracę z urządzeniami GNSS/INS. Nowe funkcje obejmują m.in. udoskonalone opcje zbierania i przetwarzania danych, zwiększoną niezawodność w trudnych warunkach GNSS oraz lepsze możliwości integracji z systemami pomocniczymi.
To narzędzie inżynierskie znajduje zastosowanie zarówno w testach konstrukcji wsporczych, mostów, budynków, jak i w rozwoju maszyn przemysłowych czy urządzeń lotniczych. Dzięki zaawansowanym metodom pomiarowym, np. młotkom modalnym i oprogramowaniu Simcenter Testlab, można precyzyjnie identyfikować przyczyny drgań i wprowadzać modyfikacje poprawiające ich działanie.
W ostatnim czasie bardzo intensywnie spotykaliśmy się z Państwem podczas licznych targów, konferencji i seminariów, relacje można zobaczyć na naszym profilu: Facebook oraz LinkedIn. Kolejne miesiące zapowiadają się równie aktywnie, a już dziś zapraszamy do odwiedzenia nas na Targach Warsaw Industry Week.
Dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalne, bezpłatne zaproszenia!
Warsaw Industry Week: zaproszenia VIP GOLD uprawniają do skorzystania z pakietu VIP, który obejmuje dodatkowe udogodnienia.
Czym wyróżnia się kamera akustyczna Sorama?
- Lokalizacja usterek: szybko zidentyfikujesz źródło hałasu, wibracji, czy wycieku powietrza
- Oprogramowanie Sorama pozwala na kompleksową analizę danych
- Intuicyjny interfejs oraz mobilność kamery pozwalają na szybkie i dokładne pomiary w każdym środowisku pracy
Model 300A31 od PCB Piezotronics, INC to nowoczesne rozwiązanie do testów końca linii produkcyjnej. Zestaw, który obejmuje wytrzymały akcelerometr i izolator, zaprojektowano z myślą o integracji z automatycznymi systemami testującymi podzespoły.
W najnowszym wydaniu Kwartalnika Budowlanego ukazał się artykuł autorstwa Dariusza Knapka pt. „Aparatura badawcza dla budownictwa”.
W artykule uwagę poświęcono takim zagadnieniom jak: analiza drgań, monitorowanie hałasu, badanie emisji akustycznej, analizy dynamiki struktur oraz badania termograficzne.
Zapisz się na bezpłatne warsztaty OXTS Demo Day, aby zobaczyć na własne oczy innowacje, które kształtują przyszłość testów pojazdów, systemów ADAS i nawigacji!
Pobierz bezpłatną broszurę w języku polskim, aby poznać zaawansowane rozwiązania FLIR, w tym kamery akustyczne i termowizyjne, mierniki cęgowe, wideoskopy oraz oprogramowanie do analizy i raportowania, które pomagają w lokalizowaniu usterek, diagnozowaniu problemów oraz inspekcjach w różnych branżach.
Nowoczesny czujnik wibracji, który wykorzystuje technologię IO-Link – globalny standard umożliwiający ciągłą i dwukierunkową komunikację z cyfrowymi czujnikami na hali produkcyjnej. Dzięki temu czujnik może przesyłać dane w czasie rzeczywistym, co pozwala na bardziej precyzyjne monitorowanie stanu maszyn.
Kamery szybkie Chronos umożliwiają wydajne gromadzenie i analizę danych w ciągu kilku minut, umożliwiając naukowcom skuteczne osiąganie kluczowych celów projektu. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu każdy w laboratorium może z niego korzystać od razu po wyjęciu z pudełka.
- rozszerzoną gwarancją
- dostęp do FLIR Ignite Pro
- szkolenia online
Zapraszamy na stoisko numer D-69 oraz ZG-2 (na zewnątrz), gdzie będziemy prezentowali najnowsze rozwiązania skierowane do przemysłu obronnego, z zakresu kamer szybkich, kamer termowizyjnych, drgań, akustyki oraz oprogramowania CAE.
Specjalnie dla Państwa mamy przygotowane 10 bezpłatnych wejściówek!
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zapraszamy do zapisów!
4 września 2024, od godziny 19:00
Zachęcamy do obejrzenia!
Opatentowana technologia laserowa QTec® na nowo odkrywa laserowe pomiary drgań, eliminując podstawową przyczynę szumów, zapewniając doskonałą czułość optyczną i umożliwiając wysokiej jakości pomiary na wszystkich powierzchniach technicznych – zarówno obrotowych, ruchomych, jak i ciemnych.
W odróżnieniu od innych technologii gwarantuje bardzo wysoką przepustowość światła, zmienną rozdzielczość widmową (łatwo regulowaną za pomocą oprogramowania) oraz doskonałą rozdzielczość przestrzenną. Do zastosowań w: sortowaniu materiałów. teledetekcji, rolnictwie i badań jakości żywności, konserwacji dzieł sztuki, kryminalistyce.
Artykuł opisuje projektowanie i realizację komory próżniowej do testów wibracyjnych, które są coraz częściej stosowane w przemyśle do ulepszania produktów. Omówiono specyficzne wymagania, takie jak wymiary, masa, możliwość uzyskania niskiej próżni, oraz wyzwania związane z konstrukcją komory, która musi wytrzymać warunki próżni i jednocześnie umożliwiać przeprowadzanie testów wibracyjnych. Zawarto również szczegóły dotyczące analizy statycznej i modalnej, użytej w celu optymalizacji projektu komory oraz przedstawiono rezultaty testów i symulacji, które potwierdziły jej skuteczność i bezpieczeństwo.
- rozszerzoną gwarancją
- dostęp do FLIR Ignite Pro
- szkolenia online
- Bezpieczeństwo: Certyfikat do pracy w atmosferach wybuchowych, idealna do niebezpiecznych środowisk.
- Technologia: Rozdzielczość 160 × 120, technologia MSX® dla wyraźniejszych obrazów.
- Mobilność: Lekka, przenośna, z diodą LED do pracy w ciemnych miejscach.
- Łatwość obsługi: Responsywny wyświetlacz dotykowy, długie działanie na baterii, bezprzewodowe ładowanie.
- Zaawansowane funkcje: Automatyczne przesyłanie danych, wbudowane wskaźniki pomiaru hałasu, dostępność w wielu językach.
- Zastosowanie: Pomiar hałasu w zakładach przemysłowych i miejscach pracy, pomiary dawek hałasu, zadaniowe pomiary hałasu.
- Bezpieczeństwo: Precyzyjna analiza wpływu hałasu i drgań na zdrowie pracowników
- Technologia: Zaawansowane czujniki i analizatory sygnałów, zapewniające dokładne i wiarygodne dane pomiarowe.
- Mobilność: Kompaktowa, lekka konstrukcja umożliwia przeprowadzanie pomiarów w różnych lokalizacjach i warunkach środowiskowych.
- Warsztaty: Możliwości pomiarowe w oparciu o metodę DIC (Digital Image Correlation)
- Warsztaty: Workshops: Non-contact vibration measurements using Doppler laser vibrometers
- Seminarium: KLINGER: Prawidłowa i bezpieczna eksploatacja połączeń kołnierzowych w przemyśle
- Targi: Warsaw Industry Automatica
- Konferencja: Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Automotive Safety Confere
FLIR A6301 służy do kontroli procesów i jakości w różnych gałęziach przemysłu, wykrywając niewielkie zmiany temperatury i mierząc temperaturę produktów w ruchu, co pomaga zwiększyć efektywność sprzętu i zmniejszyć koszty.
Służą jako podstawa do bezprzewodowego pomiaru wibracji, z czułością 50 mV/g lub 100 mV/g i zakresem pomiarowym 25g lub 12,5g. Co więcej, nie pobierają one prądu, gdy nie pobieramy z nich wyników. Dzięki tym cechom, te czujniki mogą znaleźć zastosowanie w rozwijającej się branży IoT (Internet of Things).
Poznaj case study, z którego dowiesz się jak system obrazowania na bazie kamer szybkich Phantom, zaawansowane techniki mikroprzepływowe i algorytmy uczenia maszynowego zostały wykorzystane do opracowania testu do wykrywania sepsy.
Zwolniło się kilka miejsc – ostatnia szansa na dołączenie!
Wśród prelegentów będziemy gościć ekspertów z firmy Siemens Digital Industries Software z Belgii i Polski oraz klientów EC TEST Systems, będących użytkownikami prezentowanych rozwiązań. Podczas części praktycznej odbędą się warsztaty z ekspertami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów z zakresu pomiarów kamerami szybkimi i termowizyjnymi,
które odbyły się w Warszawie i Gdyni oraz warsztatów wibracyjnych w Krakowie.
Szybka kamera typu “Machine Vision”, obsługuje wymagające aplikacje dzięki przepustowości 7 Gpx/s i przyjaznym dla użytkownika funkcjom.
Wykorzystując technologię CXP-over-Fiber (CXPoF), przesyła dane za pomocą dwóch kabli światłowodowych, obsługujących prędkość do 56 Gb/s lub tylko jednego kabla, w przypadku zastosowań wymagających 40 Gb/s lub mniej.
Kamery akustyczne serii FLIR Si2 to nowy standard w dziedzinie utrzymania ruchu, który pozwala na precyzyjne i skuteczne monitorowanie oraz inspekcje. Nie przegap tej innowacyjnej technologii, która może znacząco usprawnić Twoją pracę i zwiększyć bezpieczeństwo.
Sonda akustyczna reprezentuje najnowocześniejszą technologię w dziedzinie sond PU, łącząc trwałość z wyjątkową wydajnością.
Dzięki tej sondzie, kwantyfikacja, wizualizacja i lokalizacja źródeł dźwięku stają się prostsze, nawet w najbardziej wymagających środowiskach testowych.
Wśród prelegentów będziemy gościć ekspertów z firmy Siemens Digital Industries Software z Belgii i Polski oraz klientów EC TEST Systems, będących użytkownikami prezentowanych rozwiązań. Podczas części praktycznej odbędą się warsztaty z ekspertami.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa na konferencję Simcenter User Conference, warsztaty stacjonarne z zakresu kamer szybkich i termowizyjnych oraz oczywiście na webinary. Szczegóły w naszym newsletterze!
Wśród prelegentów będziemy gościć ekspertów z firmy Siemens Digital Industries Software z Belgii i Polski oraz klientów EC TEST Systems, będących użytkownikami prezentowanych rozwiązań. Podczas części praktycznej odbędą się warsztaty z ekspertami.
➡️ Teoretycznej
- Konfiguracja stanowiska pomiarowego dla kamery termowizyjnej oraz kamery szybkiej do pomiarów dalekiego zasięgu i śledzenia cel
➡️ Praktycznej
- Analiza zarejestrowanych zdjęć i filmów oraz jak interpretować dane w dedykowanym oprogramowaniu
Dzielimy się najnowszymi innowacjami w dziedzinie diagnostyki i pomiarów. W tym miesiącu szczególnie polecamy uwadze case study Pana doktora inżyniera Macieja Sowy z Politechniki Śląskiej, prezentujący zastosowanie kamery szybkiej Phantom T3610 do obserwacji procesu plazmowego utleniania elektrolitycznego (PEO).
Przeczytaj artykuł dotyczący analizy funkcji systemów ADAS, szczególnie w obszarach zabudowanych, przedstawiający odpowiedzi na istotne pytania dotyczące projektów, kluczową rolę oprogramowania OxTS w zapewnieniu precyzji oraz możliwości wykorzystania LiDAR do poprawy nawigacji w miejskich kanionach.
Systemy do przeprowadzania testów wibracyjnych, badań Squeak & Rattle oraz dynamiki strukturalnej
Poznaj systemy elektrodynamiczne do przeprowadzania testów wibracyjnych obiektów oraz ciche systemy do badań typu Buzz, Squeak and Rattle. Dowiedz się również więcej na temat kompleksowych systemów kontrolno-pomiarowych, odpowiedzialnych za pętlę sterującą ze sprzężeniem zwrotnym i akwizycję danych pomiarowych.
Warsztaty będą składać się z dwóch części:
➡️ Teoretycznej
- Systemy wibracyjne oraz kontrolne
- Zaawansowane rozwiązania kontrolne
➡️ Praktycznej
- Warsztaty w laboratorium z wykorzystaniem systemu o sile 50 kN
Witamy Państwa w nowym roku, pełnym ciekawych wydarzeń organizowanych przez EC TEST Systems.
W 2024 roku czekają nas inspirujące spotkania podczas serii warsztatów na temat kamer termowizyjnych,
kamer szybkich, drgań i akustyki oraz prestiżowej Konferencji Simcenter Test & Simulation.
Doskonała dokładność pomiaru, ostre, wysokiej jakości obrazy, świetna konstrukcja i ergonomia! Sprawdzi się w różnorakich dziedzinach ocen radiometrycznych, takich jak: testy w tunelu aerodynamicznym, badania zderzeniowe samochodów, zewnętrzna analiza termiczna w wysokiej rozdzielczości.
Istotną zaletą Rapid Weld jest uzyskanie głębokiego wtopienia dzięki wysoko skoncentrowanemu łukowi spawalniczemu o dużej gęstości prądu. Zastosowanie kamery szybkiej Phantom VEO 710S oraz laserowego oświetlenia CAVILUX Smart umożliwiło dokładną obserwację tego zaawansowanego procesu spawania na zrobotyzowanym stanowisku spawalniczym.