W trakcie procesu produkcji istnieje ryzyko wyprodukowania wadliwych produktów. Klienci borykający się z uszkodzonymi produktami, które opuszczają linię produkcyjną, często ponoszą ogromne koszty związane z wycofywaniem całych serii, bądź realizacji zwrotów i akcji serwisowych.
W takich sytuacjach pomocny jest ciągły monitoring procesu w warunkach produkcji seryjnej z wykorzystaniem pomiarów drgań i dźwięku. Dotychczas projektowano takie stanowiska z często niekompatybilnych ze sobą elementów i próbowano je integrować. Takie działania często wymagały dużego nakładu pracy i wstępnych badań R&D.
Z pomocą przychodzą gotowe rozwiązania Simcenter ANOVIS PM, czyli kompletne, dedykowane i w pełni zautomatyzowane przemysłowe rozwiązania które można zintegrować z linią produkcyjną i testować 100% produktów w czasie krótszym niż kilka sekund.
Proponowane rozwiązania w zakresie monitorowania procesów są wykorzystywane do kontroli szybko pracujących maszyn produkcyjnych, takich jak prasy, piły i wykrojniki. Dźwięki i wibracje maszyn są rejestrowane, a następnie oceniane za pomocą analiz wibroakustycznych. Uszkodzone części, wstępnie uszkodzony materiał, ciała obce, zanieczyszczone wejścia do prasy i inne, są natychmiast rozpoznawane i maszyna jest zatrzymywana.
Błędy montażowe, złamania i pęknięcia, wraz z ich charakterystycznymi cechami (związanymi z hałasem czy drganiami) są wykrywane podczas produkcji w ciągu kilku sekund. Racjonalizacja i oszczędności kosztów są realizowane dzięki zwiększonej automatyzacji, wczesnemu wykrywaniu awarii, mniejszej ilości przeróbek i mniejszej ilości wycofań. Całość pozwala na poprawę jakości i eliminację wadliwych produktów tak, aby nigdy więcej nie opuściły zakładu produkcyjnego.
- zobaczysz prezentację systemów EOL, filmy z działającymi systemami
- poznasz case studie – przykład instalacji systemu
- dowiesz się więcej na temat dostępnych systemów EOL, zasadach działania, warunkach niezbędnych do wdrożenia systemu, przykładach zastosowań
- przekonasz się czy taki system znajdzie zastosowanie w Twojej linii produkcyjnej oraz w jaki sposób zintegrować go z istniejącą lub projektowaną linią produkcyjną
Osoby zapisane na webinar otrzymają możliwość bezpłatnej prezentacji rozwiązań w zakładzie i poznania systemu w praktyce.
- Dlaczego warto wykonywać testy PM?
- Cel testów PM?
- Jakie są warunki wstępne przygotowania stanowiska PM?
- Jaki sprzęt i oprogramowanie jest wykorzystywane do PM?
- Przykłady przetwarzania sygnału, analiz i definiowania metryk?
- Przykłady zastosowań
- Wczesne wykrywanie uszkodzeń – przykład
- Pytania i odpowiedzi
- Tomasz Góra [EC TEST Systems]
w webinarium
w języku polskim
dla uczestników